Παιδική κακοποίηση

📖 Επιμορφωτικό υλικό
🎁 Επιπλέον Δώρο
🎓 Πιστοποιητικό επιμόρφωσης

💻 Εξ αποστάσεως ασύγχρονη τηλεκατάρτιση σε πιστοποιημένη πλατφόρμα (Moodle)
📖 Πλούσιο επιμορφωτικό υλικό
⌛ Δυνατότητα μελέτης του επιμορφωτικού υλικού και των βιντεομαθημάτων σε μέρες και ώρες που σας εξυπηρετούν

📜 Δωρεάν πιστοποιητικό παρακολούθησης από τον Εκπαιδευτικό Όμιλο ΕΥΔΟΚΙΜΟΣ

💳 Την κάρτα μέλους του Εκπαιδευτικού Ομίλου ΕΥΔΟΚΙΜΟΣ ώστε να επωφελείστε από τα ειδικά προνόμια ως μέλος της κοινότητας σπουδαστών μας

Το σεμινάριο Παιδική κακοποίηση απευθύνεται σε όλους τους ενδιαφερόμενους από 18 ετών και άνω, καθώς και σε γονείς ή μέλλοντες γονείς, νηπιαγωγούς, εκπαιδευτικούς όλων των βαθμίδων και γενικότερα παιδαγωγούς που ασχολούνται ή πρόκειται να ασχοληθούν με την ειδική αγωγή.

• Ορισμοί
• Ιστορική αναδρομή
• Εντοπισμός – ανίχνευση
• Αιτιοπαθογένεια
• Μορφές κακοποίησης
• Αντιμετώπιση
• Επαγγελματίες και παιδική κακοποίηση
• Προφίλ θύτη
• Πρόληψη
• Θεσμικό πλαίσιο
• Συνέπειες
• Αυτοαξιολόγηση

Το σεμινάριο Παιδική κακοποίηση διεξάγεται με τη μέθοδο της ασύγχρονης τηλεκατάρτισης:
• Οι σπουδαστές ξεκινούν άμεσα, χωρίς να περιμένουν να συγκροτηθεί τμήμα και μελετούν σε μέρες και ώρες που επιλέγουν οι ίδιοι.
• Η ασύγχρονη τηλεκατάρτιση περιλαμβάνει πρόσβαση στο επιμορφωτικό υλικό του αντικειμένου με τη μορφή e-books, επιστημονικών δημοσιεύσεων, ερευνητικών εργασιών, άρθρων και παρουσιάσεων με τη μορφή ppt, βιντεομαθημάτων κ.α.

Το σεμινάριο Παιδική κακοποίηση παρέχεται σε 2 διάρκειες. Μπορείτε να επιλέξετε τη διάρκεια που επιθυμείτε από τη φόρμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος που θα βρείτε στο κάτω μέρος της σελίδας:
• Διάρκεια σεμιναρίου Παιδική κακοποίηση 400 ωρών: 3 μήνες
• Διάρκεια σεμιναρίου Παιδική κακοποίηση 800 ωρών: 6 μήνες

Η τιμή διαμορφώνεται ανάλογα με τις ώρες του σεμιναρίου. Πιο συγκεκριμένα:
• Αν επιλέξετε το σεμινάριο διάρκειας 400 ωρών το κόστος είναι από 320 € μόλις 140 €
💡 για κατόχους κάρτας μέλους: 130 €
💡 για κατόχους Ευρωπαϊκής κάρτας νέων, ανέργους, πολύτεκνους, ΑΜΕΑ: 98 €
• Αν επιλέξετε το σεμινάριο διάρκειας 800 ωρών το κόστος είναι από 420 € μόλις 200 €
💡 για κατόχους κάρτας μέλους: 190 €
💡 για κατόχους Ευρωπαϊκής κάρτας νέων, ανέργους, πολύτεκνους, ΑΜΕΑ: 140 €

💡 Κρατήστε τη θέση σας το συντομότερο για να προλάβετε την προσφορά μας.

☑️ Εκδίδεται Δωρεάν πιστοποιητικό παρακολούθησης (αποστέλλεται στο e-mail σας) με αναγραφή της διάρκειας του σεμιναρίου σε ώρες και σε μήνες.
☑️ Το πιστοποιητικό εκδίδεται από τον Εκπαιδευτικό Όμιλο ΕΥΔΟΚΙΜΟΣ

Εγγυήσεις ποιότητας σε όλα τα προγράμματά μας

☑️ Χιλιάδες σπουδαστές σε Ελλάδα, Κύπρο και εξωτερικό, εμπιστεύονται σε εμάς την επιμόρφωσή τους και την ενδυνάμωση του βιογραφικού τους στην αγορά εργασίας.
☑️ Συνολικά περισσότεροι από 380.000 followers ακολουθούν τις σελίδες μας στα social media, αναδεικνύοντάς μας στην κορυφή της προτίμησης τους.
☑️ Υψηλό επίπεδο επιμόρφωσης με κορυφαίους διδάσκοντες.
☑️ Άρτιος τεχνολογικός εξοπλισμός που διασφαλίζει την εξαιρετική ποιότητα streaming στα εξ αποστάσεως μαθήματα.
☑️ Βεβαιώσεις από πιστοποιημένους εκπαιδευτικούς φορείς