Παιδική κακοποίηση

💻 Εξ αποστάσεως παρακολούθηση
📖 Επιμορφωτικό υλικό
🎓 Πιστοποιητικό επιμόρφωσης

💻 Εξ αποστάσεως ασύγχρονη τηλεκατάρτιση σε πιστοποιημένη πλατφόρμα (Moodle)
📖 Πλούσιο επιμορφωτικό υλικό
⌛ Δυνατότητα μελέτης του επιμορφωτικού υλικού και των βιντεομαθημάτων σε μέρες και ώρες που σας εξυπηρετούν

📜 Δωρεάν πιστοποιητικό παρακολούθησης από τον Εκπαιδευτικό Όμιλο ΕΥΔΟΚΙΜΟΣ

Το σεμινάριο Παιδική κακοποίηση απευθύνεται σε όλους τους ενδιαφερόμενους από 18 ετών και άνω, καθώς και σε γονείς ή μέλλοντες γονείς, νηπιαγωγούς, εκπαιδευτικούς όλων των βαθμίδων και γενικότερα παιδαγωγούς που ασχολούνται ή πρόκειται να ασχοληθούν με την ειδική αγωγή.

• Ορισμοί
• Ιστορική αναδρομή
• Εντοπισμός – ανίχνευση
• Αιτιοπαθογένεια
• Μορφές κακοποίησης
• Αντιμετώπιση
• Επαγγελματίες και παιδική κακοποίηση
• Προφίλ θύτη
• Πρόληψη
• Θεσμικό πλαίσιο
• Συνέπειες
• Αυτοαξιολόγηση

Το σεμινάριο Παιδική κακοποίηση διεξάγεται με τη μέθοδο της ασύγχρονης τηλεκατάρτισης:
• Οι σπουδαστές ξεκινούν άμεσα, χωρίς να περιμένουν να συγκροτηθεί τμήμα και μελετούν σε μέρες και ώρες που επιλέγουν οι ίδιοι.
• Η ασύγχρονη τηλεκατάρτιση περιλαμβάνει πρόσβαση στο επιμορφωτικό υλικό του αντικειμένου με τη μορφή e-books, επιστημονικών δημοσιεύσεων, ερευνητικών εργασιών, άρθρων και παρουσιάσεων με τη μορφή ppt, βιντεομαθημάτων κ.α.

Το σεμινάριο Παιδική κακοποίηση παρέχεται σε 2 διάρκειες. Μπορείτε να επιλέξετε τη διάρκεια που επιθυμείτε από τη φόρμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος που θα βρείτε στο κάτω μέρος της σελίδας:
• Διάρκεια σεμιναρίου Παιδική κακοποίηση 400 ωρών: 3 μήνες
• Διάρκεια σεμιναρίου Παιδική κακοποίηση 800 ωρών: 6 μήνες

Η τιμή διαμορφώνεται ανάλογα με τις ώρες του σεμιναρίου. Πιο συγκεκριμένα:
• Αν επιλέξετε το σεμινάριο διάρκειας 400 ωρών το κόστος είναι από 320 € μόλις 140 €
💡 για κατόχους Ευρωπαϊκής κάρτας νέων, ανέργους, πολύτεκνους, ΑΜΕΑ: 98 €
• Αν επιλέξετε το σεμινάριο διάρκειας 800 ωρών το κόστος είναι από 420 € μόλις 200 €
💡 για κατόχους Ευρωπαϊκής κάρτας νέων, ανέργους, πολύτεκνους, ΑΜΕΑ: 140 €

💡 Κρατήστε τη θέση σας το συντομότερο για να προλάβετε την προσφορά μας.

☑️ Εκδίδεται Δωρεάν πιστοποιητικό παρακολούθησης (αποστέλλεται στο e-mail σας) με αναγραφή της διάρκειας του σεμιναρίου σε ώρες και σε μήνες.
☑️ Το πιστοποιητικό εκδίδεται από τον Εκπαιδευτικό Όμιλο ΕΥΔΟΚΙΜΟΣ