Τρίωρα Σεμινάρια Παιδαγωγικών & Παιδοψυχολογίας Με Άμεση Έναρξη

• Τρίωρα Σεμινάρια Παιδαγωγικών & Παιδοψυχολογίας Με Άμεση Έναρξη

Τρίωρα σεμινάρια παιδαγωγικών & παιδοψυχολογίας με άμεση έναρξη

περιλαμβάνουν βιντεομαθήματα και υποστηρικτικό υλικό
Τίτλοι τρίωρων σεμιναρίων Παιδαγωγικών και Παιδοψυχολογίας

Περιλαμβάνουν βιντεομαθήματα και υποστηρικτικό υλικό. Άμεση παρακολούθηση, χωρίς αναμονές και καθυστερήσεις

1. Το υπερκινητικό παιδί
  2. Διαταραχές Αυτιστικού Φάσματος: Το σύνδρομο Asperger
  3. Μαθησιακές δυσκολίες
  4. Ψυχολογία παιδιών 0-6 ετών
  5. Η διδασκαλία της ελληνικής ως δεύτερη γλώσσα ή ξένη γλώσσα
  6. Διαπολιτισμική εκπαίδευση
  7. Νοητική αναπηρία
  8. Διαταραχές λόγου και ομιλίας
  9. Παιδική κακοποίηση
  10. Αναπτυξιακές διαταραχές
  11. Προσαρμογή στη μάθηση και μαθησιακές δυσκολίες
  12. Χαρισματικοί μαθητές: Διαχείριση και προσεγγίσεις
  13. Το bullying (Σχολικός εκφοβισμός)
  14. Παιδαγωγικές προσεγγίσεις στο σχολείο και στο σπίτι για μαθητές ειδικής αγωγής
  15. Ειδική αγωγή
  16. Βάζοντας τα όρια στο παιδί
  17. Η συμπεριφορά του παιδιού
  18. Σκεφτείτε όπως οι ψυχολόγοι
  19. Άγχος, Στρες και Ψυχοσωματικές Διαταραχές
  20. Παιδιά και διαζύγιο
  21. Διαταραχή αυτιστικού φάσματος: κλινική εικόνα
  22. Συμβουλευτική: Βασικές δεξιότητες στη συμβουλευτική
  23. Σχολείο για όλους: Συμπεριληπτική εκπαίδευση και διαφοροποιημένη διδασκαλία
  24. Μαθησιακές δυσκολίες: Χαρακτηριστικά μαθητών και τρόποι αντιμετώπισης
  25. Ενδοοικογενειακή επικοινωνία και διαχείριση συγκρούσεων
  26. Διάσπαση ελλειμματικής προσοχής με ή χωρίς υπερκινητικότητα: Κλινική εικόνα και τρόποι αντιμετώπισης
  27. Γνωριμία με τη συστημική οικογενειακή ψυχοθεραπεία: Βασικές έννοιες και σχολές
  28. Το δύσκολο παιδί μέσα στη σχολική τάξη: Οικοσυστημική προσέγγιση
  29. Μέθοδοι διδασκαλίας
  30. Αναπτυξιακά στάδια του Piaget στη γνωστική ανάπτυξη του παιδιού
Γενικές πληροφορίες:

📅 🕓 Τα τρίωρα σεμινάρια παιδαγωγικών και παιδοψυχολογίας πραγματοποιούνται εξ αποστάσεως με ασύγχρονη τηλεκπαίδευση. Έχετε δηλαδή τη δυνατότητα να τα παρακολουθήσετε άμεσα, κατευθείαν μετά την εγγραφή σας, χωρίς να περιμένετε τη δημιουργία τμήματος.

Τα σεμινάρια περιλαμβάνουν:
✔️ Τρίωρες διαλέξεις με φυσικούς ομιλητές (εισηγητές)
✔️ Υποστηρικτικό επιμορφωτικό υλικό
✔️ Δωρεάν βεβαιώσεις παρακολούθησης. Οι βεβαιώσεις εκδίδονται από το Κέντρο Σεμιναρίων Αθηνών το οποίο είναι πιστοποιημένο από το Υπουργείο Παιδείας (Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π) Κέντρο Δια Βίου Μάθησης 1 (κωδ. αδείας: 2101561) και αποστέλλονται στο email σας.
🎓 Με την εγγύηση ποιότητας του Εκπαιδευτικού Ομίλου ΕΥΔΟΚΙΜΟΣ

👉Σε ποιους απευθύνονται: Μπορούν να παρακολουθήσουν τα σεμινάρια όλοι όσοι ενδιαφέρονται αρκεί να είναι ενήλικοι, ενώ είναι απαραίτητα σε φοιτητές, εκπαιδευτικούς όλων των βαθμίδων,  επαγγελματίες, γονείς ή μέλλοντες γονείς.

👉Σε πόσα σεμινάρια μπορώ να γραφτώ; Μπορείτε να γραφτείτε σε όσα σεμινάρια επιθυμείτε. Η σύστασή μας βέβαια, είναι να γραφτείτε σε όσο το δυνατόν περισσότερα σεμινάρια, προκειμένου να επωφεληθείτε στο μέγιστο βαθμό από τις διαφορετικές θεματικές.

👉Κόστος συμμετοχής:
Το κόστος συμμετοχής είναι συμβολικό, ειδικά στην περίπτωση που οι ενδιαφερόμενοι επιλέξουν να γραφτούν σε 10 και άνω τρίωρα σεμινάρια. Συγκεκριμένα:
• Για εγγραφή σε 1 τρίωρο σεμινάριο το κόστος συμμετοχής είναι μόλις 30 €.
• Για εγγραφή σε 2 έως 3 τρίωρα σεμινάρια, το κόστος συμμετοχής είναι μόλις 25 € για κάθε σεμινάριο.
• Για εγγραφή σε 4 έως 6 τρίωρα σεμινάρια, το κόστος συμμετοχής είναι μόλις 20 € για κάθε σεμινάριο.
• Για εγγραφή σε 7 έως 9 τρίωρα σεμινάρια, το κόστος συμμετοχής είναι μόλις 15 € για κάθε σεμινάριο

🔥 Για εγγραφή σε 10 και άνω τρίωρα σεμινάρια, το κόστος συμμετοχής είναι μόλις 10 € για κάθε σεμινάριο με ΔΩΡΟ 2 επιπλέον σεμινάρια της επιλογής σας! (Για παράδειγμα πληρώνοντας 10 τρίωρα σεμινάρια θα παρακολουθήσετε 12 τρίωρα σεμινάρια.)

👉Πότε μπορώ να τα παρακολουθήσω; Ολοκληρώνοντας την εγγραφή σας στο ή στα τρίωρα σεμινάρια της επιλογής σας, αποκτάτε άμεσα πρόσβαση (χωρίς αναμονές για συγκρότηση τμημάτων) στην πλατφόρμα τηλεκπαίδευσης του ομίλου μας, η οποία περιλαμβάνει για κάθε σεμινάριο το τρίωρο βιντεομάθημα και το υποστηρικτικό υλικό του. Μπορείτε να παρακολουθήσετε το κάθε σεμινάριο όσες φορές θέλετε (έχετε πρόσβαση στην πλατφόρμα για 6 μήνες).

👉Κράτηση θέσης: Η κράτηση της θέσης σας εξασφαλίζεται απλώς με την καταβολή του κόστους συμμετοχής, του ή των σεμιναρίων που θα επιλέξετε να παρακολουθήσετε.

👉Βεβαίωση – πιστοποιητικό: Στους συμμετέχοντες θα δοθούν Δωρεάν βεβαιώσεις παρακολούθησης για κάθε ένα από τα σεμινάρια που θα παρακολουθήσουν (οι βεβαιώσεις εκδίδονται από το Κέντρο Σεμιναρίων Αθηνών το οποίο είναι πιστοποιημένο από το Υπουργείο Παιδείας (Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π) Κέντρο Δια Βίου Μάθησης 1 (κωδ. αδείας: 2101561) και θα σταλούν στα email των συμμετεχόντων)
    Καλάθι
    Το καλάθι σας είναι άδειο