Τιμή: 35 €

Ημερομηνία: 2 Οκτωβρίου 2021

Ψυχολογία βρέφους και παιδιού στην προσχολική ηλικία

Σάββατο 2 Οκτωβρίου 2021

📅 🕓 Ημερομηνία και ώρα διεξαγωγής του σεμιναρίου: Σάββατο 2 Οκτωβρίου 2021 από τις 10:00 έως τις 13:00.

👉 Εισηγήτρια: Κατερίνα Μαντζαβίνου: Ειδική παιδαγωγός (Pearson-Edexcel BTEC, Prof. Diploma in learning difficulties and behaviour problems) και φιλόλογος (Φιλοσοφική Σχολή Ε.Κ.Π.Α.).

👉 Το σεμινάριο Ψυχολογία βρέφους και παιδιού στην προσχολική ηλικία απευθύνεται σε κάθε ενήλικο ενδιαφερόμενο και είναι απαραίτητο σε:

⚬ Βρεφική περίοδος:

• Η ανάπτυξη των αισθήσεων
• Οι βασικές θεωρίες μάθησης
• Βρεφική περίοδος: γλωσσική ανάπτυξη
• Βρεφική αντίληψή της νοητικής ζωής του εαυτού και των άλλων
• Η διαμόρφωση των διαπροσωπικών σχέσεων
• Είδη προσκόλλησης
• Η προσκόλληση: διαπολιτισμικές διάφορες
• Αλληλεπιδράσεις με το βρέφος- δημιουργία λειτουργικής σχέσης
• Οι σχέσεις του βρέφους με τους συνομήλικούς τους
• Ανάπτυξη προσωπικότητας: τα χαρακτηριστικά που καθιστούν το βρέφος μοναδικό