Ψυχολογία βρέφους και παιδιού στην προσχολική ηλικία

Ημερομηνία: 7 Ιουνίου 2021

Ψυχολογία βρέφους και παιδιού στην προσχολική ηλικία

Δευτέρα 7 Ιουνίου 2021

📅 🕓 Ημερομηνία και ώρα διεξαγωγής του σεμιναρίου: Δευτέρα 7 Ιουνίου 2021 από τις 19:00 έως τις 22:00

👉 Εισηγητής: Ανδρέας Πολιτάκος: Ψυχολόγος, Οικογενειακός Ψυχοθεραπευτής και ειδικός στην Ψυχοεκπαίδευση Συμπεριφοριστικού Τύπου. Μετεκπαιδευθείς στην Οργανωτική και Οικονομική Ψυχολογία.

👉 Το σεμινάριο Ψυχολογία βρέφους και παιδιού στην προσχολική ηλικία απευθύνεται σε κάθε ενήλικο ενδιαφερόμενο και είναι απαραίτητο σε:

⚬ Βρεφική περίοδος:
•Η ανάπτυξη των αισθήσεων
•Οι βασικές θεωρίες μάθησης
•Βρεφική περίοδος: γλωσσική ανάπτυξη
•Βρεφική αντίληψή της νοητικής ζωής του εαυτού και των άλλων
•Η διαμόρφωση των διαπροσωπικών σχέσεων
•Είδη προσκόλλησης
•Η προσκόλληση: διαπολιτισμικές διάφορες
•Αλληλεπιδράσεις με το βρέφος- δημιουργία λειτουργικής σχέσης
•Οι σχέσεις του βρέφους με τους συνομήλικούς τους
•Ανάπτυξη προσωπικότητας: τα χαρακτηριστικά που καθιστούν το βρέφος μοναδικό