Η σχολική ύλη με δραματοποίηση στην πράξη (Role Playing)

Ημερομηνία: 19 Μαρτίου 2021

Η σχολική ύλη με δραματοποίηση στην πράξη (Role Playing)

Τετάρτη 19 Μαρτίου 2021

📅 🕓 Ημερομηνία και ώρα διεξαγωγής του σεμιναρίου: Τετάρτη 19 Μαΐου 2021 από τις 19:00 έως τις 22:00.

👉 Εισηγήτρια: Κατερίνα Λιαποπούλου: Θεατροπαιδαγωγός, Ηθοποιός, σκηνοθέτις

👉 Το σεμινάριο Η σχολική ύλη με δραματοποίηση στην πράξη (Role Playing) απευθύνεται σε κάθε ενήλικο ενδιαφερόμενο και είναι απαραίτητο σε:

⚬ Τι είναι το Role playing (όψεις της δραματοποίησης)
⚬ Η δραματοποίηση ως παιδαγωγικό εργαλείο
⚬ Η παρακίνηση μέσω του εκπαιδευτικού
⚬ Ο νέος ρόλος του εκπαιδευτικού
⚬ Μαθητοκεντρικές τεχνικές μάθησης
⚬ Μελέτες περίπτωσης δραματοποίησης της σχολικής ύλης
⚬ Η κοινωνικοποίηση του παιδιού

19 Μαρτίου 2021