ΤΡΙΩΡΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ

Ημερομηνία: 18 Οκτωβρίου 2021

Η σεξουαλική αγωγή στη σχολική ηλικία

Δευτέρα 18 Οκτωβρίου 2021

📅 🕓 Ημερομηνία και ώρα διεξαγωγής του σεμιναρίου: Δευτέρα 18 Οκτωβρίου 2021 από τις 19:00 έως τις 22:00.

👉 Εισηγητής: Ανδρέας Πολιτάκος: Ψυχολόγος, Οικογενειακός Ψυχοθεραπευτής και ειδικός στην Ψυχοεκπαίδευση Συμπεριφοριστικού Τύπου. Μετεκπαιδευθείς στην Οργανωτική και Οικονομική Ψυχολογία.

👉 Το σεμινάριο Η σεξουαλική αγωγή στη σχολική ηλικία απευθύνεται σε κάθε ενήλικο ενδιαφερόμενο και είναι απαραίτητο σε:

⚬ Φύλο – Σεξουαλικότητα – Κοινωνία
⚬ Μαθαίνοντας το ανθρώπινο σώμα
⚬ Εκπαίδευση και σεξουαλική αγωγή στο σχολείο
⚬ Προφύλαξη και πρόληψη
⚬ Έμφυλες ταυτότητες
⚬ Μορφές της παιδικής κακοποίησης

Το σεμινάριο διεξάγεται από το Κέντρο Σεμιναρίων Αθηνών [πιστοποιημένο Κέντρο Δια Βίου Μάθησης 1 από το Υπουργείο Παιδείας (Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π)]

18 Οκτωβρίου 2021

Δευτέρα